شرح
تاريخ خبر :  دوشنبه 27 شهريور 1402 - 13:28

گزارشی از اعزام و بدرقه ورزشکاران همدانی به بازیهای آسیایی ۲۰۲۳
دعای خیر مردم همدان بدرقه راهتان..

۱۸ ورزشکار همدانی با حضوری پرقدرت در بازیهای 2023 می خواهند نام خود را در عرصه ورزش جاودانه کنند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان همدان؛ شماری برای آغاز نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ شروع شده و کمتر از 3 روز دیگر ورزشکاران قاره کهن در یکی از شهرهای چین به نام هانگژو با هم به رقابت می کنند.

هانگژو یکی از پایتخت های قدیم چین بین سالهای ۹۰۷ الی ۹۷۸ بوده و این شهر تاریخی بدلیل مرکز تولید ابریشم چین از قدیم جزو شهرهای مهم جاده ابریشم بوده است.

مارکو پولو از این شهر به عنوان زیباترین شهر چین و بهشت روی زمین نام برده و هانگژو یک از یکصد شهر برتر دنیا بر اساس فهرست جهانی مراکز مالی هستش و جمعیت این شهر بیش از ده میلیون نفر است.

اما کاروان ورزشی کشورمان که در دوره گذشته مسابقات در جاکارتا اندونزی با کسب 62 نشان رنگارنگ در رتبه ششم این رقابتها قرار گرفت این روزها خود را آماده حضوری پر قدرت دربازیهای آسیایی می کنند.

ورزشکاران همدانی نیز از این قاعده مستنثنی نبوده و با حضوری پرقدرت در بازیهای 2023 می خواهند نام خود را در عرصه ورزش جاودانه کنند.

با پیگیری صورت گرفته توسط اداره کل ورزش و جوانان و در راس آن حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان و پیگیری حوزه معاونت ورزش طی یکسال اخیر بیش از ۳۰ ورزشکار مستعد برای حضور در این رقابتها شناسایی شدند که در نهایت حضور 12 ورزشکار، یک داور و 5 مربی مربی در این بازیهای آسیایی و پاراآسیایی قطعی شده است.

طی هفته و ماه های اخیر مدیرکل ورزش و جوانان استان با حضور در اردوهای مختلف تیم های ملی همواره پیگیر وضعیت ورزشکاران استان بوده و طی هفته اخیر مراسم بدرقه برای ورزشکاران آسیایی برگزار شد و حتی علی حقیقی در بک روز تعطیل با حضور در اردوی تیم ملی گلبال پیگیر آخرین وضعیت ورزشکاران استان شد.

در این گزارش نگاهی خواهیم داشت یه آخرین وضعیت ورزشکاران؛ مربیان و داوران اعزامی به هانگژو ۲۰۲۳

پینگ پنگ
وقتی نام پینگ پینگ همدان به میان می آید ناخود آگاه همه نگاه ها به سمت نابغه جوان این رشته شیما صفایی می رود؛ شیمای صفایی جوان می‌خواهد با هنرنمایی در هانگژو راه خودش را برای رسیدن به المپیک پاریس هموارتر کند.
قایقرانی:
در قایقرانی کیمیا زارعی جوان که تجربه حضور در بازی های آسیایی را دارد طی یکسال اخیر به طور مستمر در اردوهای تیم ملی حضور داشته و سخت به دنبال صید مدال در آب های هانگژو است تا با کسب مدال در هانگژو به پاریس 2024 سلام کند.
کبدی:
پس از قهرمانی کبدی ایران در بازیهای 2018 جاکارتا حالا همه نگاه ها به افتخارآفرینی کبدی کاران کشورمان در هانگژو چین است و امیدواریم مانند دوره گذشته که کبدی کاران استان خوش درخشیدند اینبار نیز میلاد جباری و محمدرضا کبودرآهنگی افتخارآفرینی را تکرار کنند و جای پای حمید میرزایی پارسا گذاشته و در کنار مربی پر افتخار استان وحید خراقانی قهرمانی در بازیهای آسیایی را جشن بگیرند.

تیراندازی:
این بار در تیراندازی نام جدیدی از همدان به گوش می رسد و مینا قربانی جوان پا جای پای افتخارآفرینانی همچون مه لقا جام بزرگ و ساسان شهسواری گذاشته و می خواهد با کسب مدال در هانگژو پرچم تیراندازی همدان را بالا نگه دارد، ساسان شهسواری مربی ارزشمند استان هم که سابقه تیراندازی در بازیهای آسیایی رو دارد نیز در هانگژو به عنوان مربی حضور خواهد داشت.

جودو:
در جودو مریم بربط قهرمان ارزنده استان همدان تنها نماینده جودو بانوان ایران در هانگژو خواهد بود و همه نگاه ها در جودو بانوان به این بانوی پرتلاش و با انگیزه استان خواهد بود.

بازیهای پاراآسیایی 2023

ورزش نابیانیان و کم بینایان:

از 12 ورزشکار اعزامی به هانگژو سهم ورزشکاران استان در بازیهای پارآسیایی 5 ورزشکار و سه مربی خواهد بود و در دوومیدانی وحید علی نجیمی که دو مدال طلای دوره گذشته را در کارنامه خود دارد این دوره نیز به همراه مهرداد مرادی در هانگژو خواهند دوید و مهدی رحیمی مربی همدانی نیز به عنوان کادر فنی در هانگژو حضور خواهد داشت.

توپ را با قدرت روی زمین به سوی دروازه ای که نمی بینند، هل می دهند و صدای زنگی که در توپ است، مسیر توپ را نشان می دهد.. بله صحبت از گلبال است میلاد سوری و نعمت الله سرافراز می خواهند در هانگژو به همراه مربی خود کولیوند توپ را به به سمت موفقیت هل دهند.

جانبازان و معلولین:

در جانبازان و معلولین، همدان سه نماینده در هانگژو خواهد داشت، زهرا نجاتی عارف که سابقه حضور در بازیهای آسیایی را دارد اینبار نیز می خواهد همراه خاطره صادقیان مربی خود سرویس را به زمین موفقیت بزند و همراه تیم ملی صاحب مدال شود

اما در کاروان اعزامی همدان چهره جدیدی در شطرنج معلولین دیده می شود و او کسی نیست جز فاطمه بیات که می خواهد سنت شکنی کند و همدان را در شطرنج صاحب مدال نمایید.

امیدواریم ورزشکاران پایتخت و تاریخ و تمدن ایران زمین با تلاش و پشتکار بتوانند حضوری موفق در بازیهای آسیایی و پارآسیایی داشته باشند و بار دیگر پرچم مقدس جمهوری اسلامی را به اهتزاز در بیاورند
دفعات مشاهده : 80
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد