شرح
تاريخ خبر :  شنبه 13 خرداد 1402 - 09:33

کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج در شهرستان بهار برگزار شد

کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج و نشست تخصصی ازدواج سالم با رویکرد اسلامی، در شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان و به نقل از شهرستان بهار، کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج و نشست تخصصی ازدواج سالم با رویکرد اسلامی، در قالب جلسات آموزشی سه روزه برای دختران مجرد، با همکاری موسسه مردمی اکسیر زندگی شهر و معاونت امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان و با هدف آشنایی و مهارت آموزی جوانان در زمینه ی ازدواج در روستای دهنجرد از توابع شهرستان بهار برگزار شد.

دبیر موسسه اکسیر زندگی با اعلام این خبر گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بند 10 «سیاستهای کلی خانواده» بر ساماندهی نظام مشاوره‌ای و آموزش قبل، حین و پس از تشکیل خانواده و تسهیل دسترسی به آن بر اساس مبانی اسلامی ـ ایرانی برای استحکام خانواده تأکید کردند،در راستای همین سیاست این کارگاه آموزشی برگزار شد.

وی افزود: آموزش و مشاوره در مراحلِ قبل، حین و پس از ازدواج می‌تواند بسیار مؤثر و مفید باشد؛ آموزش در مراحل مختلف ازدواج می‌تواند از آمار ازدواجهای ناموفق و به تبع آن آسیبهایی همچون طلاق، کودک‌آزاری، خشونتهای خانوادگی، اعتیاد، همسرآزاری را کاهش دهد.

فاطمه بهادربیگی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری جوانان روستای دهنجرد و دهیارمحترم روستا خانم عارفی گفت: این نوع آموزش ها در طول سال در موضوعات گوناگون خانواده و ازدواج برگزار خواهد شد.

زهرا قاسمی مدرس کلاس نیز در این کارگاه آموزشی به بررسی موضوعاتی مانند معرفت نفس، خود شناسی و شناخت صفات پرداخت و گفت: یکی از علل اختلاف و طلاق در میان خانواده‌ها که در دادگاهها مشاهده می‌شود، این است که زوجین بدون شناخت از یکدیگر و مشاوره وارد زندگی مشترک می‌شوند و این امر کاملاً اشتباه است.

وی تصریح کرد: «هم کُف» بودن از توصیه‌های دین اسلام برای همسرگزینی است در نتیجه یکی از راه‌ها برای ضمانت پایداری زندگی چند جلسه مشاوره و آزمونهای شخصیتی است.
دفعات مشاهده : 74
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد