شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 07 خرداد 1402 - 10:27

تجلیل و دلجویی مدیر کل ورزش و جوانان استان از پدر شهید نور محمد دیداری

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان که به شهرستان رزن سفر کرده است به مناسبت دهه کرامت با حضور در منزل شهید نور محمد دیداری از پدر بزرگوار این شهید گرانقدر تجلیل و دلجویی کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان که به شهرستان رزن سفر کرده است به مناسبت دهه کرامت با حضور در منزل شهید نور محمد دیداری از پدر بزرگوار این شهید گرانقدر تجلیل و دلجویی کرد.

شهید نورمحمد دیداری پنجم آذر ماه سال ۱۳۴۳ در روستای گندوز از توابع شهرستان رزن در استان همدان و در خانواده‌ای کشاورز و مذهبی به دنیا آمد. پدرش محبعلی کشاورز بود و با کار بر روی زمین کشاورزی و باغبانی مخارج زندگی خود و خانواده‌اش را تامین می‌کرد و تلاش داشت با کسب روزی حلال فرزندان خود را با طینتی پاک و خداجوی پرورش دهد.

سال ۱۳۵۰ وارد دبستان شد و تحصیلات خود را آغاز کرد اما به دلیل مشکلات موجود موفق به ادامه تحصیل نشد و تنها تا پایان دوره ابتدایی درس خواند.

در سالهای انقلاب همراه با دیگر مردم انقلابی شهرستان رزن در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت کرد و در راه پیروزی قیام ملت غیور ایران در برابر رژیم طاغوت از هیچ کمک و اقدامی فروگذار نبود. سال ۱۳۶۳ ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد.

در سال‌های دفاع مقدس بنابر وظیفه شرعی و قانونی به عنوان سرباز به ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست و روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شد. در مناطق مختلف عملیاتی حضور یافت و در برابر تهاجم رژیم بعث عراق به مرزهای ایران دلاورمردانه ایستادگی کرد و مجاهدت ها از خود برجای گذاشت.

سرانجام در بیست و یکم اسفندماه سال ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی بستان بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و به کاروان عظیم شهدای اسلام، انقلاب و دفاع مقدس پیوست. پیکر پاک و مطهرش را در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپردند تا زیارتگاه عاشقان و دلدادگان باشد.
دفعات مشاهده : 82
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد