شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 10 مهر 1401 - 09:36

رئیس هیات انجمن های ورزشی استان همدان:
رشته جهت یابی دوچرخه کوهستان در همدان راه اندازی می شود

رئیس هیات انجمن های ورزشی استان همدان از راه اندازی رشته جهت یابی دوچرخه کوهستان در همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان همدان و به نقل از روابط عمومی هیات انجمن های ورزشی استان، عباس حاجیلو در نشستی با هیات دوچرخه سواری استان همدان با اعلام آمادگی هیات انجمن های ورزشی استان همدان در حمایت از هیات دوچرخه سواری گفت: بزودی تفاهم نامه ای فی ما بین دو هیات با هدف استعدادیابی و راه اندازی رشته جهت یابی دوچرخه کوهستان منعقد می شود.

وی ادامه داد: در این انجمن چهار رشته جهت یابی پیاده، دوچرخه کوهستان، اسکی و ویلچر وجود دارد و به همت هیات انجمن های ورزشی و با همکاری هیات دوچرخه سواری قصد داریم رشته جهت یابی دوچرخه کوهستان را در استان راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی رشته جهت یابی و با بیان اینکه به اینکه استان همدان بعد از تهران دومین استانی خواهد بود که مسابقات جهت یابی دوچرخه کوهستان را برگزار می کند، افزود: رشته ورزشی جهت یابی در جهان قدمتی بیش از ۶۰ ساله دارد، در کشور ما بیش از ۲۰ سال است که در حال انجام است و از سال ۱۳۹۱ انجمن جهت یابی ذیل فدراسیون انجمن های ورزشی آغاز به کار کرده است.

حاجیلو برگزاری دوره های آموزشی با حضور مربی رشته جهت یابی دوچرخه کوهستان برای علاقمندان به این رشته را از برنامه های این هیات عنوان کرد و گفت: برگزاری مسابقات جهت یابی دوچرخه کوهستان هم از اقدامات دیگر این هیات می باشد.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان همدان هم با ابراز تمایل به همکاری با هیات انجمن های ورزشی گفت: انعقاد تفاهم نامه بین دو هیات در راستای توسعه، رفع مشکلات و استعدادیابی رشته دوچرخه سواری تاثیر گذار خواهد بود.

تاج بخشیان با ابراز گله مندی از شهرداری همدان مسیر دوچرخه سواری بلوار ارم ناکارآمد دانست و افزود: متاسفانه این مسیر امن نیست و ورودی خروجی های آن برای دوچرخه سواران پرخطر است.

وی نبود پیست دوچرخه سواری را یکی از دغدغه های این هیات عنوان کرد و گفت:537 دوچرخه سوار زیرنظر این هیات در استان فعالیت می کنند.
دفعات مشاهده : 70
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد