شرح
تاريخ خبر :  شنبه 24 ارديبهشت 1401 - 14:19

معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان استان:
برنامه های هفته پهلوانی با رویکرد معرفی شهید شاخص ورزش کشور برگزار می شود

ضمیری کامل با بیان اینکه برنامه های هفته پهلوانی با رویکرد معرفی شهید شاخص ورزش کشور برگزار می شود، افزود: مهم ترین برنامه هفته پهلوانی در استان برگزاری مسابقات ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی دانشگاه های آزاد کشور خواهد بود که همزمان با این رقابتها و با حضور رئیس فدراسیون زورخانه ای کشور از خانواده های معظم شهدای شاخص ورزشکار کشور و استان شهیدان شمسی پور و طلایی تجلیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، نشست برنامه ریزی هفته ترویج فرهنگ پهلوانی استان همدان در محل دفتر معاونت توسعه ورزش اداره کل با دستور کار بررسی برنامه های هفته ترویج فرهنگ پهلوانی استان همدان و با حضور نائب رئیس هیات ورزش های زورخانه ای استان، رئیس بسیج ورزشکاران و مدیران روابط عومی ، امور فرهنگی و رئیس گروه ورزش همگانی برگزار گردید.

معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان استان در این نشست گفت: در تقویم رسمی کشور روز 17 شوال برابر با سالروز جنگ خندق و نبرد دلیرانه حضرت علی علیه السلام با عمرو عبدود به عنوان روز ترویج فرهنگ پهلوانی نامگذاری شده است اما بنا بر مصوبه وزارت ورزش و جوانان برنامه ها این مناسبت در قالب هفته پهلوانی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برنامه های هفته پهلوانی طی روزهای 24 تا 30 اردیبهشت ماه برگزار می شود، گفت: با توجه به تاکیدی که مقامات ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی رحمه الله علیه و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب داشته اند این رشته هرچه بیشتر و گسترده تر باید تقویت شود.

ضمیری کامل ادامه داد: ضرورت احیای ورزش زورخانه ای و تقویت این ورزش به عنوان یک ورزش آیینی و ملی و فرهنگی با محوریت فدراسیون ورزش زورخانه ای و مشارکت هیات استان و شهرستانها مورد تاکید قرار دارد تا هرچه بیشتر شاهد رشد و گسترش ورزش زورخانه ای در ایران باشیم.

وی برنامه های هفته پهلوانی با رویکرد معرفی شهید شاخص ورزش کشور برگزار می شود، افزود: مهم ترین برنامه هفته پهلوانی در استان برگزاری مسابقات ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی دانشگاه های آزاد کشور خواهد بود که همزمان با این رقابتها و با حضور رئیس فدراسیون زورخانه ای کشور از خانواده های معظم شهدای شاخص ورزشکار کشور و استان شهیدان شمسی پور و طلایی تجلیل خواهد شد.

معاون توسعه اداره کل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: غبارروبی مزار مطهر شهدای گمنام و تجلیل از مرشدان زورخانه ای نیز همزمان با این مراسم برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه محوریت برنامه ها در شهرستان ها می باشد، تصریح کرد: با هماهنگی هیئت باستانی استان و بسیج ورزشکاران در همه شهرستان های استان حداقل یک برنامه در راستای گرامیداشت هفته انجام می شود.

رئیس بسیج ورزشکاران استان نیز در این مراسم گفت: روز سه شنبه برنامه ای با محوریت تجلیل از نخبگان ورزش زورخانه و تهیه بسته معیشتی در شهرستان تویسرکان با همکاری بسیج ورزشکاران و اداره ورزش و جوانان برگزار می شود.

وی افزود: در روز چهارشنبه برنامه ای در کانون بسیج ورزشکاران در راستای گرامیداشت هفته فرهنگ ترویج فرهنگ پهلوانی انجام می شود.
.
احمدوند تصریح کرد: در یکی از شهرستان های استان با محوریت بسیج ورزشکاران و هیات باستانی مراسم تجلیل از کادر درمان حوزه سلامت انجام خواهد شد.

کاظمی روشن نائب رئیس هیات زورخانه ای نیز در این مراسم گفت: 17 شوال برابر با سالروز جنگ خندق و نبرد دلیرانه حضرت علی علیه السلام با عمرو عبدود به عنوان روز ترویج فرهنگ پهلوانی نامگذاری شده است چرا که حضرت علی علیه السلام در آن روز خاص نمایشی از پهلوانی ارائه داد و با پا گذاشتن روی نفس اماره نشان داد حتی در میدان جنگ هم بایستی مرام و منش و خصلت جوانمردی و پهلوانی را رعایت کرد که در این زمینه همان شعر معروف " از علی آموز اخلاص عمل " به عنوان الگوی ورزشکاران و جوانمردان در اذهان مردم تداعی می شود.
دفعات مشاهده : 44
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz