شرح
تاريخ خبر :  جمعه 23 ارديبهشت 1401 - 19:07

قهرمانان مسابقات شطرنج قهرمانی رده‌های سنی کشور معرفی شدند

دبیر هیات شطرنج استان همدان گفت: مسابقات شطرنج قهرمانی رده‌های سنی کشور در استان همدان برگزار شد و ایلیا درینی از استان کرمان و سید کیان قریشی از استان تهران به ترتیب قهرمان مسابقات شطرنج زیر ۱۸ و ۸ سال کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان و به نقل از هیئت شطرنج، کوشان نامه‌ای ضمن اشاره به این‌که مسابقات در ۹ دور به روش سوئیسی برقرار و جدول رتبه‌بندی مسابقات جهت محاسبه ریتینگ به فدراسیون جهانی (FIDE) ارسال خواهد شد، اظهار کرد: مسابقات شطرنج قهرمانی رده‌های سنی زیر ۸ و ۱۸ سال پسران کشور از ۱۷ اردیبهشت‌ماه طی یک هفته با حضور ۱۳۵ شطرنج‌باز از ۲۶ استان کشور به میزبانی استان همدان در سالن شش هزار نفری شهید سپهبد سلیمانی (انقلاب سابق) برگزار شد.

وی با اشاره به این‌که به مقام‌های اول تا سوم حکم و مدال قهرمانی کشوری اهدا و به باقی عنوان‌داران لوح تقدیر تقدیم شد، مطرح کرد: این مسابقات مورد توجه غالب رسانه‌های کشوری، استانی و هم‌چنین صداوسیما قرار گرفت و مسئولان فدراسیون شطرنج و دستگاه ورزش استان با حضور در محل برگزاری مسابقات از نحوه‌ی اجرای پیکارها تمجید کردند.

نامه‌ای ادامه داد: استاد بزرگ مرتضی محجوب، استاد بزرگ پوریا درینی و باقی شطرنج‌بازان نام‌دار در آیین و مراسم اختتامیه مسابقات که در حضور خانواده‌ها، مقام‌داران و مسئولان برگزار شد حضور پیدا کردند.

دبیر هيات شطرنج استان همدان تصریح کرد: حضور شطرنج‌بازان از سرتاسر کشور در استان همدان ( رده های سنی زیر ۸ و ۱۸ سال پسران) نشان‌دهنده قدرت بالای شطرنج استان در برگزاری مسابقات کشوری و بین‌المللی است؛ در مجموع شطرنج‌بازان از استان‌های تهران، همدان، خراسان رضوی، مازندران، بوشهر، گیلان، کرمانشاه، اردبیل، اصفهان، فارس، هرمزگان (کیش)، البرز، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی، قم، کردستان، زنجان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، ایلام، آذربایجان شرقی، خوزستان و گلستان در این رقابت‌ها حضور داشتند.

وی با تاکید بر این‌که شرایط اسکان برای شطرنج‌بازان و خانواده‌های شرکت کنندگان توسط هیات شطرنج استان همدان به خوبی فراهم شد، اشاره کرد: توضیحات لازم در رابطه با قوانین مسابقات جهت اطلاع کافی شطرنج‌بازان و همراهانشان از سوی داوران و اعضای هیات استان خدمت آن عزیزان در محل مسابقات ارائه داده شد و رضایت شطرنج‌بازان و عدم وجود حاشیه در مسابقات نشان دهنده عملکرد خوب داوران است.

نامه‌ای ضمن اشاره به این‌که مسابقات شطرنج قهرمانی رده‌های سنی کشور در بخش زیر ۸ و ۱۸ سال پسران در استان همدان برگزار شد، اظهار کرد: ایلیا درینی از استان کرمان با ۷.۵ امتیاز قهرمان مسابقات زیر ۱۸ سال شد و سید کیان قریشی از استان تهران با ۹ امتیاز قهرمان مسابقات زیر ۸ سال شد.

وی اضافه کرد: پرویز خزائی از استان خراسان رضوی با ۷ امتیاز نایب قهرمان، متین آرین از استان خراسان رضوی با ۶.۵ امتیاز عنوان سوم رقابت‌های زیر ۱۸ سال پسران کشور را کسب کردند و سید آراد موسوی از استان مازندران با ۷.۵ امتیاز نایب قهرمان و کوروش بلند نظر از استان خراسان رضوی با ۷.۵ امتیاز عنوان سوم پیکارهای زیر ۸ سال پسران کشور را تصاحب کردند.

دبیر هیات شطرنج استان همدان در پایان اشاره کرد: "کاوه خلیلی" داور بین‌المللی و شناخته شده کشور از استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه سرداور مسابقات رده‌های سنی کشور بود و مهدی سلیم به عنوان جانشین سرداور و فریبا مرادی، عذرا چهاردولی، مرجانه وقار از استان گیلان، نازلی حمیدی‌کوشا، فرناز ترابی‌یگانه، پگاه طهماسبی و پگاه مهذب به عنوان داوران مسابقات، قضاوت این پیکارها را برعهده داشتند.
دفعات مشاهده : 99
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz