شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 29 دي 1400 - 09:44

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان:
شهدا پهلوانان واقعی و ژن‌های خوب هستند/ دکتر سجادی اعتقادی قلبی و عملی به حوزه ایثار و شهادت دارند

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه شهدا پهلوانان واقعی و ژن‌های خوب هستند، گفت: دکتر سجادی اعتقادی قلبی و عملی به حوزه ایثار و شهادت دارند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، حمید سیفی با اشاره به تدفین و تشییع پیکر دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در وزارت ورزش و جوانان طی روز گذشته، گفت: خوشحالیم که امروز به همت وزیر محترم ورزش و جوانان و همه دست‌اندرکاران این امر میزبان دو لاله ارزشمند دوران دفاع مقدس در جمع خانواده بزرگ ورزش و جوانان هستیم.
وی با بیان اینکه ارتقاء روحیه ایثار و شهادت در جامعه نیازمند برنامه‌های فرهنگی متعدد است، گفت: معنویتی که این شهدای گمنام دارند موجب می‌شود خانواده ورزش و جوانان کشور برای سالیان سال از وجود معنوی این عزیزان که در سنین ۱۸ و ۱۹ سال به شهادت رسیده‌اند بهره‌مند شوند.
دکتر سجادی اعتقادی قلبی و عملی به حوزه ایثار و شهادت دارند
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با تاکید بر اینکه نگاه وزیر محترم ورزش و جوانان به مقوله ایثار و شهادت نگاهی بر خواسته از اعتقاد قلبی و عملی ایشان است، گفت: در دورانی که تربیت‌بدنی در بنیاد شهید و امور ایثارگران راه‌اندازی شد و برنامه‌های ورزشی نیز برای خانواده معظم و معزز شهدا و جانبازان اجرا می‌شد دکتر سجادی با اخلاص و ازخودگذشتگی بدون دریافت هیچ‌گونه حق‌الزحمه‌ای در اختیار این قشر ارجمند بودند و همواره برای تعالی این عزیزان تلاش می‌کردند.
وی گفت: تدفین پیکر مطهر و مقدس شهدای گمنام در اماکن ورزشی موهبتی الهی برای ورزشکاران است که باید پیش از اینها در راستای ترویج هرچه بیشتر روحیه ایثار و شهادت در بین خانواده ورزش و جوانان اتفاق می‌افتاد.
سیفی با اشاره به انجام اقدامات مشابه در اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان به تبعیت از سیاست‌های مقام عالی وزارت گفت: مجموعه ورزشی شهدای قدس همدان در دوران دفاع مقدس به‌واسطه برگزاری دوره‌های قبل از اعزام به مناطق عملیاتی و برپایی نماز پرفضیلت جمعه محلی مقدس بوده و هست.
یادبود شهدای مجموعه ورزشی قدس و سردار سلیمانی در همدان احداث شده است
وی ادامه داد: طی ماه‌های اخیر با برنامه‌ریزی و همت مجموعه کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان باتوجه‌به شهادت جمعی از نمازگزاران در حمله هوایی رژیم بعث عراق به استادیوم قدس در دوران دفاع مقدس یادبودی از شهدای نماز ظهر عاشورا به نیابت از ایشان ترسیم شده است تا بتوانیم دین خود را به این عزیزان ادا کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به احداث المان یادبود سردار سلیمانی و شهدای مدافع حرم در مجموعه ۶۰۰۰ نفره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان همدان آماده میزبانی از این لاله‌های گران‌قدر را در اماکن ورزشی استان همدان دارد.
ژن‌های خوب واقعی شهدا هستند
وی خاطرنشان کرد: امروز باید با اصلاح نگرش خود مانع از خراب‌شدن واژه‌ها باشیم؛ واژه ژن برتر و ژن خوب شایسته شهدایی است که با ازخودگذشتگی برای حفظ نظام و انقلاب مجاهدت کردند نه افرادی که با دزدی و استفاده از رانت به برتری رسیده‌اند.
سیفی با بیان اینکه در کنار تدفین این شهدا در جایگاه وزارت ورزش و جوانان باید فرهنگ ایثار و شهادت در سطوح مختلف وزارت ورزش و جوانان با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف جاری و ساری شود، گفت: نکته ظریف و حساسی که امروز در جامعه ما کم‌رنگ شده همین دور شدن برخی افراد از فرهنگ ایثار، شهادت، مردی و مردانگی است که باید احیا شود همچنان که این مهم طی یک سال و نیم گذشته در اداره کل ورزش و جوانان در استان همدان در دست اجرا قرار دارد./03
دفعات مشاهده : 216
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد