شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 25 مهر 1400 - 10:16

سازمان مردم نهاد تال گل اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر برگزار کرد:
کارگاه مشورتی معیشت پایدار سازگار با تالاب آق گل برای جوامع محلی در اسلامشهر آق گل

سمن تال گل اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر در راستای اجرای اقدامات اولویت دار حوزه مسائل اقتصادی، اجتماعی و مدیریتی تالاب کارگاه مشورتی معیشت پایدار سازگار با تالاب آق گل برای جوامع محلی در اسلامشهر آق گل برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان به نقل از شهرستان ملایر ،کارگاه مشورتی معیشت پایدار سازگار با تالاب آق گل برای جوامع محلی در اسلامشهر آق گل به همت سازمان مردم نهاد تال گل اداره ورزش و جوانان و همکاری سازمان محیط زیست استان همدان و مرکزی و همچنین شهرداری آق گل در راستای اجرای اقدامات اولویت دار حوزه مسائل اقتصادی، اجتماعی و مدیریتی تالاب برگزار شد .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان، معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر، فرماندار خنداب، امام جمعه خنداب و نمایندگان دستگاه های اداری دو استان همچنین نمایندگان جوامع محلی اطراف تالاب آق گل در این کارگاه مشورتی حضور داشتند.

فرماندار خنداب گفت : احیای تالاب آق‌گل نیازمند همکاری مشترک و هم افزایی مدیران اجرایی و ارشد استان‌های همدان و مرکزی است؛ در غیر این صورت آثار منفی ناشی از آن، تبعات آلودگی هوا در دو استان مخاطره انگیز خواهد بود.

خزائی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای بین دو استان مرکزی و همدان در راستای حفظ، حراست و تامین زیرساخت‌ها و تشویق برای سرمایه گذاری با موضوعات گردشگری و اکولوژیک تالاب آق گل تصریح کرد: مسئله حق آبه این تالاب از تصمیمات بسیار مهم این تفاهم نامه به منظور احیای تالاب است.

وی با توجه به مغفول ماندن مسئله حفظ این تالاب در سده های گذشته گفت: اکنون ما تمام تلاشمان را به منظور احیای هر چه سریعتر این تالاب انجام می دهیم، زیرا با خشک شدن این تالاب اولین خسارت جبران ناپذیر که دامن گیر جوامع ملی و محلی خواهد بود، آلودگی هوای ناشی از گرد و غبار در این منطقه است که البته با توجه به نگاه ویژه اداره کل حفاظت محیط زیست استان به این تالاب ، امیدواریم این اتفاق نیافتد و محیط زیست استان همدان حمایت لازم را در این خصوص همانند گذشته با سایر دستگاه ها داشته باشد.

فرماندار خنداب در ادامه عنوان کرد: پیشنهاد سرریز شدن آب از رودخانه قره چای به تالاب در فصول غیر زراعی به مسئولین استانی داده شد و منتظر تصمیمات اتخاذ شده از سوی مسئولین دو استان هستیم که امیدواریم که با نزول بارش های آسمانی ، نیازی به این امر نباشد.

خزایی در پایان اظهار کرد: این منطقه با آبگیری تالاب، پتانسیل تبدیل شدن به یک منطقه گردشگری را دارد که در نتیجه فرصت اشتغال زایی برای جوامع محلی و برگزاری برنامه های فرهنگی ایجاد خواهد شد.

در ادامه امام جمعه خنداب با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست حق ما و میراث آیندگان است، گفت: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه شرعی و عرفی است و همه باید بکوشیم تا با همفکری و همکاری تالاب را احیا کنیم، با احیا شدن تالاب ارزش منطقه فرا استانی می شود و جوامع بومی و محلی می توانند در راستای جذب گردشگر و اشتغال زایی فعالیت کنند.

حجت الاسلام صفاهانی افزود: خواستار کمک همگانی دستگاه ها هستیم و از خدا طلب ارزانی نعمت می کنیم تا به واسطه بارندگی، زمین مجدد احیا شود.

وی ابراز امیدواری کرد جلسات مشترک هم اندیشی و اجرای طرح های مرتبط با احیای تالاب آقگل تداوم داشته و از ثمرات آن، مردم دو استان بهره مند شوند.

گفتنی است در این جلسه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان از فرماندار و امام جمعه آقگل به دلیل حسن توجه و نگاه کلان به موضوع احیای تالاب آقگل قدردانی کرد.

در ادامه مشارکت کنندگان در کارگاه در خصوص تدوین برنامه سیپا(ارتباطات، آموزش،مشارکت و آگاهی افزایی) تالاب آقگل و تعیین معیشت پایدار و سازگار با تالاب برای جوامع محلی به بحث و بررسی پرداختند که این کارگاه های طی ماه های آتی تا حصول نتیجه، ادامه خواهد داشت.
دفعات مشاهده : 36
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz