شرح
تاريخ خبر :  سه‌شنبه 05 اسفند 1399 - 13:41

برگزاری کلاس آموزشی آشنایی با سرطان های شایع در مردان ویژه ورزشکاران شهرستان بهار

به مناسبت هفته سلامت مردان یکدوره کلاس آموزشی آشنایی با سرطان های شایع در مردان با حضور مربیان و پیشکسوتان ورزش بهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان و به نقل از بهار، به مناسبت هفته سلامت مردان یکدوره کلاس آموزشی آشنایی با سرطان های شایع در مردان با حضور30 نفر از مربیان و پیشکسوتان ورزش بهار و با تدریس خوشنودی مدرس مرکز بهداشت برگزار شد.
مدرس این دوره آموزشی گفت: مردان نسبت به زنان بيشتر در معرض فاكتور‌هاي خطر محيطي و شغلي هستند و عادات غلطي مانند مصرف سيگار، الكل، اعتياد و استرس شغلي در آنان بيشتر است از سوي ديگر مردان كمتر به پزشك مراجعه مي‌كنند و مراجعه به مراكز درماني را به دلايل مختلف از جمله موانع فرهنگي تا بروز مراحل پيشرفته و خطرناك بيماري به تأخير مي‌اندازند.‏
وی افزود: مهمترين سرطان درجهان پروستات و در ايران در بين مردان سرطان مثانه است كه داراي شيوع زيادي هم است كه علاوه بر شايع بودن بيماري خطرناك هست و هزينه زيادي را براي بيمار در بر دارد. علت اين بيماري مصرف دخانيات و كار با مواد شيميايي است. ‏
خوشنودی افزود: تحقیقات گسترده نشان داده است که به کمک ورزش می توان احتمال بروز سرطان را به شدت کاهش داد و در صورت ابتلا به این بیماری ، شانس عود مجدد را کاهش داد . بعلاوه ورزش طول عمر بیماران مبتلا به سرطان را افزایش می دهد.
دفعات مشاهده : 29
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz