شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 24 دي 1399 - 10:47

رونمایی از کتاب تاریخ زورخانه و کشتی پهلوانی ملایر

از کتاب تاریخ زورخانه و کشتی پهلوانی ملایر در سالن جلسات کتابخانه مرکزی شهرستان ملایر رونمایی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان به نقل از شهرستان ملایر،
پیرو تفاهم نامه همکاری ادارات ورزش و جوانان و کتابخانه مرکزی شهرستان ملایر از کتاب تاریخ زورخانه و کشتی پهلوانی ملایر که به کوشش و اهتمام مسعود چوبین عضو کمیته تحقیق و تالیف فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای کشور گرد آوری شده است در سالن جلسات کتابخانه مرکزی این شهرستان رونمایی شد .
سید مهدی آخشیک رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر ضمن خیر مقدم به مسئولین حاضر در جلسه اظهار داشت:این کتاب که حاصل تلاش چند ساله این هنرمند ملایری است اثری فاخر و در خور تحسین است .
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملایر در پایان صحبتهای خود گفت :در این کتاب تلاش بر آن بوده که تاریخ شفاهی و فرهنگ پهلوانی ریشه دار شهرستان به صورت مستند جمع آوری و بعنوان میراثی ماندگار به آیندگان این مرز و بوم رسانده شود.
سپهری سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر نیز ضمن قدر دانی و تشکر از ریاست کتابخانه های شهرستان ملایر این اقدام فرهنگی و ارزشی را ماندگار دانست و اظهار داشت : بسیار خرسندم خدمتگزار عزیزانی هستم که هم در ورزش و میادین ورزشی افتخار می آفرینند و هم در ترویج و نشر آن در کشور سرآمد هستند .
وی در ادامه صحبتهای خود تصریح کرد و گفت : کتاب تاریخ زورخانه و کشتی پهلوانی ملایر نشان از قدمت این دیار در ورزش پهلوانی و از دیر باز مهد نام آوران و قهرمانان است که زندگی در آن باعث افتخار و سر افرازی می باشد .
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر در پایان صحبتهای خود از زحمات و تلاشهای مسعود چوبین در ترویج فرهنگ پهلوانی با جمع آوری و نشر این اثر ماندگار تقدیر و تشکر به عمل آورد .
حسین بابایی شهردار ملایر؛سرهنگ حسن جعفری جانشین فرمانده نیروی انتظامی ؛سپهری سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان،دشتی رئیس دفتر بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی،حمید هنرجو نویسنده و پژوهشگر ملایری،کرمی رئیس هیات ورزشهای باستانی و زورخانه ای و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان ورزش شهرستان در این مراسم حضور داشتند.
چوبین نویسنده کتاب اظهار داشت:برای تدوین و گردآوری کتاب علاقه قلبی به ملایر و احساس ادای دین به زادگاه باعث شد رنج سالها تلاش را به جان خریده و اکنون با چاپ کتاب رکوردی جالب ثبت شد چرا که قبل از رونمایی کل نسخه های کتاب فروش رفته و کتاب به چاپ دوم رسیده است.
چوبین با تشکر از مسئولان شهرستان بالاخص نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدردانی کرد.
چوبین در پایان از انتشار کتاب تاریخ کشتی ملایر در آینده نزدیک خبر داد.
در پایان نیز از سوی هیئت پهلوانی و زورخانه ای شهرستان ملایر احکام اعضاء جدید هیئت نیز به آنها اهداء شد .
دفعات مشاهده : 33
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz