شرح
تاريخ خبر :  شنبه 17 آبان 1399 - 15:31

برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان بهاربا موضوع هر روستا؛ یک سمن

ستاد ساماندهی امور جوانان بهار با موضوع هر روستا؛ یک سمن به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور بخشدار مرکزی و دهیاران چند روستای بالای ۳۰۰۰ نفر جمعیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان و به نقل از بهار؛ رئیس اداره ورزش و جوانان بهار در این نشست گفت: اجرای طرح هر روستا یک سمن؛ زمینه‌سازی مناسب دولت در بروز توانمندی‌های مختلف جوانان روستانشین است.

وی افزود: دهیاران می توانند ضمن برون سپاری برنامه های اجرایی خود با هدف کوچک سازی بدنه دولت، از توان و ظرفیت مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی در حوزه های مختلف بهره مند شوند.

علیرضا صفی زاده تصریح کرد: راه اندازی سمن با اولویت نیازهای روز جامعه مانند کارآفرینی، حرکت های جهادی ، فضای مجازی، خانواده و آسیب های اجتماعی مدنظر است.

وی افزود: برای اجرایی شدن طرح هر روستا یک سمن نیاز به همکاری و حمایت همه جانبه بخشداران و دهیاران در سطح شهرستان داریم.

وی با بیان اینکه هر سمن می تواند با پنج عضو نسبت به نام نویسی برای اخذ مجوز اقدام کنند، گفت: با ایجاد سمن در هر روستا شاهد رشد قابل توجهی در حوزه فعالیت سازمان های مردم نهاد در امور جوانان خواهیم بود.

بخشدار مرکزی بهار نیز در این نشست گفت: طرح هر روستا یک سمن نه تنها بارقه های امید را در دل جوانان روستایی مبنی بر توجه به ظرفیت های این مناطق زنده می کند بلکه زمینه ای برای مشارکت همه جانبه روستاییان در اهداف و برنامه های مدنظر دولت تدبیر و امید را فراهم ساخته است.

وی تصریح کرد: طرح هر روستا یک سمن جوان کمک شایانی به توسعه اجتماعی و فرهنگی روستاها خواهد داشت.

شفیعی افزود: فعالیت های مثمرثمر جوانان در امور مختلف باعث خودباوری مدیران و نگاه مثبت به آنها خواهد شد و در همین راستا عزم و اراده برای رسیدن به این نقطه مطلوب باید ایجاد و تقویت شود.

در این نشست در این نشست در خصوص خانه های ورزش روستایی نیز بحث و تبادل نظر شد؛ همچنین مقرر شد به زودی نشست با بخشداران و دهیاران بخش های لالجین و صالح آباد در خصوص راه اندازی سازمان های مردم نهاد جوانان تشکیل گردد تا اهداف و روش تاسیس سمن به دهیاران معرفی شود.

همچنین مقرر شد نشستی با جوانان متقاضی ثبت سمن با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان در روستاها برگزار شود.
دفعات مشاهده : 80
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz