شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 14 آذر 1397 - 17:22

رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان:
همدان جزو 5 هیئت برتر نابینایان و کم‌بینایان کشور است

محمدرضا مظلومی عصر امروز در مجمع سالیانه هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان همدان بابیان اینکه نابینایان و کم‌بینایان در جامعه کم دیده می‌شوند، اظهار داشت: باید مسئولان و مردم کمک کنند که نابینایان و کم‌بینایان بتوانند در سطح جامعه مانند افراد عادی زندگی کنند و شرایط برای آن‌ها فراهم باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ، عصر امروز جلسه سالیانه مجمع نابینایان برگزار شد .این مراسم با حضور منعم مدیر کل ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان برگزار شد در این مراسم محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان گفت : باید مسئولان و مردم کمک کنند که نابینایان و کم‌بینایان بتوانند در سطح جامعه مانند افراد عادی زندگی کنند و شرایط برای آن‌ها فراهم باشد.
وی افزود: در حال حاضر فدراسیون ما در 8 رشته ورزشی برای آقایان و 5 رشته ورزشی برای بانوان در نابینایان و کم‌بینایان فعالیت می‌کند و به دنبال این هستیم تا این تعداد رشته را افزایش دهیم.
رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان با اشاره به بودجه محدود استان‌ها گفت: استان همدان نیز با تمام محدودیت‌های مالی که دارد اما جزو 5 هیئت برتر ما است و از 31 استان تنها استان همدان رئیس هیئت آن از بانوان سطح جامعه بوده که تلاش و زحمات زیادی را انجام می‌دهند.
مظلومی خاطرنشان کرد: هر استانی در یک‌رشته حرف برای گفتن دارد در همدان نیز در رشته دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان این استان بسیار توانمند هستند که حاصل آن 3 مدال طلا دربازی‌های پاراآسیایی جاکارتا بود.
وی با اشاره به اهداف فدراسیون بیان کرد: ما به وزارت ورزش و جوانان کمیته پاراالمپیک قول داده‌ایم که بتوانیم در المپیک 2020 نسبت به المپیک گذشته ریو جایگاه ایران را بین هشتم تا دهم برسانیم و باید از هم‌اکنون ورزشکاران ما تلاش‌های خود را انجام دهند.
رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان عنوان کرد: از هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان همدان و ورزشکاران این هیئت نیز انتظار دارم که از امروز تلاش‌های خود را برای کسب مدال افزایش دهند خصوصاً حمید اسلامی و وحید علی نجیمی که از شانس‌های کسب مدال ما خواهند بود.
مظلومی با اشاره به حمایت از هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان همدان گفت: هزینه ورزش نابینایان و کم‌بینایان بسیار بالا بوده اما ما به هیئت همدان یک دستگاه ماشین ون را برای ایاب و ذهاب ورزشکارانش هدیه می‌دهیم.
وی یادآور شد: انتظار داریم که همدان نیز بتواند انتظارات ما را مانند گذشته برآورده کند همچنین سیاست توجه به ورزش بانوان را نیز در دستور کار خود قرار دهند.
دفعات مشاهده : 52
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد