شرح
تاريخ خبر :  پنج‌شنبه 05 مهر 1397 - 10:37

مدیرکل فنی و حرفه ای استان همدان
سمنهای جوانان بعنوان نخبگان و سرمایه هایی برای انتقال مسائل جامعه

وهب مختاران، مدیرکل فنی و حرفه ای همدان در نشست صمیمی جوانان با مسئولان استان گفت: سازمانهای مردم نهاد جوانان بعنوان نخبگان و سرمایه هایی برای انتقال مسائل جامعه و نفوذ کلام توان بالایی دارند تا بتوان برای خلق ارزش و مهارت برای جوانان گامی بلند برداریم.


به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، مدیرکل فنی و حرفه ای همدان در نشست صمیمی جوانان با مسئولان استان گفت: سازمانهای مردم نهاد جوانان بعنوان نخبگان و سرمایه هایی برای انتقال مسائل جامعه و نفوذ کلام توان بالایی دارند تا بتوان برای خلق ارزش و مهارت برای جوانان گامی بلند برداریم.
مختاران با بیان اینکه مطالبه گری در حوزه مهارت آموزی وجود ندارد گفت:فنی و حرفه ای به دنبال ایجاد مهارت و هماهنگی ذهن ، جسم و صرف فعل خواستن و توانستن است و خلق ارزش و ثروت با تربیت افراد با آمادگی لازم برای موقعیتهای مختلف اجتماعی توام با مهارت تخصصی از محور های اصلی فعالیت این سازمان است.
مختاران با اشاره به اینکه باید مهارت آموزی در سبد نیاز‌های جوانان گنجانده شود ابراز کرد: یکی از معضلات جامعه کنونی آمار بالای جوانان جویای کار اما بدون تخصص و مهارت است، این نکته را نباید فراموش کرد که کسب مهارت به معنای عبور ۵۰ درصد از مسیر اشتغالزایی است.
وی با تأکید بر اینکه اشتغال معضل اصلی جامعه امروز ماست گفت: نه تنها ایران بلکه جوامع دارای اقتصاد توسعه یافته نیز با مشکل بزرگ بیکاری مواجه هستند، مقوله مهارت آموزی، اشتغال و اقتصاد سه امر مهم وابسته به یکدیگر است به گونه‌ای که افزایش مهارت، افزایش درآمد را در پی خواهد داشت.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بیان کرد: اگر امروز اقتصاد و تولید ملی کشور با مشکل روبرو است یکی از مولفه‌های آن، افت مهارت آموزی است، اگر به دنبال تحقق شعار رهبری هستیم کلید آن افزایش مهارت جوانان است.
سلسله نشستهای جوانان با مسئولان استان بصورت منظم از طریق معاونت امور جوانان استان و با استقبال جوانان در راستای همفکری،بارش اندیشه و یافتن راهکارهایی برای گذر از موانع پیشروی فعالیت جوانان برنامه ریزی و تشکیل می شود.
دفعات مشاهده : 155
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد