شرح
تاريخ خبر :  دوشنبه 19 شهريور 1397 - 14:02

درخشش ورزشکاران همدانی در سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر

مهرداد نادری فرد گفت: ورزشکاران همدانی با کسب مدال های رنگارنگ در در سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، سرپرست تیم اعزامی ایران به مسابقات جهانی گفت: سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر به میزبانی قرقیزستان در منطقه تفریحی «ایسیک کول» برگزار شد و تیم های قرقیزستان، روسیه و قزاقستان عناوین اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.
وی افزود: فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، ورزشکارانی از رشته های چوب کشی، کشتی لوچو، طناب کشی، مچ اندازی، کشتی گروش و تیراندازی با کمان سنتی به این دوره از بازی ها اعزام کرده بود.
مهرداد نادری فرد تصریح کرد: در رشته های اعزامی از سوی فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی رضا قیطاسی ورزشکاران کبودرآهنگی در رشته طناب کشی انفرادی مدال طلا گرفت.
وی ادامه داد: در رده بندی تیمی طناب کشی، تیم ایران که با هشت ورزشکار در این رقابتها به میدان رفت و صاحب گردن آویز نقره شد که شش ورزشکار این تیم به نام های مهدی غلامی، علی ابرار باقرپور، روح الله عروجی، علی اکبر ساجدی، ابوالفضل بربط، رضا قیطاسی از استان همدان بودند.
رئیس هیات بومی و محلی و عشایری استان اظهار کرد: در مسابقات کشتی گولش آذربایجان ابوالفضل بربط در 125کیلو گرم به مدال نقره دست پیدا کرد و در رشته کشتی قرقیز (کوراش) توسط علی ابرار باقر پوربه مدال برنز دست یافت.
وی ادامه داد: در رشته چوب کشی و در وزن 90 کیلوگرم علی ابرار باقر پور، در وزن 80 کیلوگرم علی اکبر ساجدی و در وزن 125 کیلوگرم رضا قیطاسی سه ورزشکار استان همدان موفق به کسب سه مدال برنز این دوره از مسابقات شدند.
نادری فرد خاطر نشان کرد: کاروان منتخب اعزامی به سومین دوره مسابقات جهانی عشایر کشور قرقیزستان با کسب 9 مدال که شامل ( 1طلا ،3 نقره و 5 برنز) به کار خود در این فستیوال پایان داد.3
دفعات مشاهده : 84
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد