شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 14 مرداد 1397 - 13:24

رئیس هیات اسکیت همدان :
اسکیت همدان بر روی ریل پیشرفت قرار دارد/ پیست اسکیت عباس آباد به زودی بازگشایی می شود

مهدی مجیدی گفت: در سه سال اخیر اسکیت همدان بر روی ریل پیشرفت قرار داشته و توانسته عملکرد خوبی در کشور داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، رئیس هیات اسکیت همدان در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: اسکیت یکی از رشته‌هایی است که در چند سال اخیر به سرعت در بین خانواده‌های ایرانی رواج یافته است و دختران و پسران زیادی در پارک‌ها و اماکن تفریحی مشغول این رشته ورزشی می‎شوند.
وی افزود: در همدان نیز به لحاظ زیرساخت‌های مناسب، هر سال تعداد زیادی از دختران و پسران علاقه‌مند جذب این رشته ورزشی مفرح می‌شوند و آموزش‌های اولیه را زیر نظر مربیان فرا می‌گیرند.
رئیس هیأت اسکیت استان همدان در خصوص فعالیت های صورت گرفته در این هیات افزود: با وجود اینکه سه سال است که هیأت اسکیت را تحویل گرفته‌ایم اما پیشرفت‌های خوبی در اسکیت همدان به وجود آمده است. از اردیبهشت سال 94 که هیات را تحویل گرفتیم در نخستین اقدام، هیات‌های شهرستانی را فعال کردیم به طوری که امروز همه شهرستان‌های استان به جز فامنین در این رشته فعال هستند.
وی تصریح کرد: اسکیت در همه شهرستان های استان فعال شده و افرادی به عنوان مسئول در این حوزه فعالیت می‌کنند که دارای مسئولیت‌های دولتی و شناخته‌شده هستند.
مهدی مجیدی گفت: روزی که هیات را تحویل گرفتیم اسکیت همدان در رتبه 39 هیأت‌های ورزشی استان قرار داشت و خوشبختانه در آخرین ارزیابی کارشناسان اداره ورزش و جوانان اکنون در جایگاه هفتم قرار گرفته‌ایم.
وی اظهار کرد: در ابتدا که هیات را تحویل گرفتیم تنها رشته اسکیت هاکی در استان فعال بود و موفق شدیم رشته‌هایی چون اگرسیو، فری استایل، سرعت و اینلاین هاکی و اسکیت هنری را فعال کنیم و به دنبال آن هستیم در سال‌های آینده گرایش‌های جدیدی را نیز به این مجموعه اضافه کنیم.
مجیدی با بیان اینکه رشته اسکیت در همدان ظرفیت بالایی دارد، گفت: در مدت 2 سال اخیر شاهد رشد حضور نونهالان و نوجوانان در این رشته ورزشی بوده‌ایم و در حال حاضر بیش از 1500 ورزشکار سازمان یافته در هیات اسکیت استان همدان مشغول به فعالیت هستند .
رئیس هیأت اسکیت استان همدان تصریح کرد: در حال حاضر در بین شهرستان‌های استان شهرستان های بهار و کبودرآهنگ دارای پیست استاندارد اسکیت هستند و سایرشهرستان‌ها از سالن هایی که در اختیار مجموعه اداره ورزش است استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: در شهرستان اسدآباد نیز زمین برای احداث پیست اسکیت تخصیص یافته و امیدواریم با مساعدت شورای شهر و شهرداری مراحل ساخت این پیست اجرا شود تا مردم و ورزشکاران آن شهرستان بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.
مجیدی تصریح می‌کند: برای احداث پیست در همه شهرستان‌ها نیازمند همکاری مدیران شهری هستیم.این امر نیازمند پیگیری روسای ادارات ورزش و جوانان و روسای هیات‌های اسکیت شهرستان‌هاست.
رئیس هیأت اسکیت استان همدان با اشاره به برگزاری کلاس‌های مربیگری افزود: با توجه به برگزاری کلاس‌های مربیگری در حال حاضر 25 مربی در استان مشغول آموزش این رشته ورزشی هستند.
مجیدی با اشاره به استاندارد نبودن کفپوش سالن اسکیت همدان در گذشته گفت: کفپوش سالن اسکیت مطابق استانداردهای روز دنیا نبود و با مساعدت مدیرکل ورزش و جوانان با اعتبار 120 میلیون تومان سال کفپوش استاندارد استیل‌مت در سالن مزگینه همدان نصب شد.
رئیس هیئت اسکیت استان‌همدان بابیان اینکه به دنبال رشد بیشتر زیرساخت‌های اسکیت در استان‌همدان هستیم، گفت: از تمامی مدیران بخش خصوصی در جهت احداث پیست اسکیت در شهر همدان و تمامی شهرستان‌های استان از نظر مشاوره، برنامه‌ریزی و هر کمکی که از دست هیئت اسکیت استان‌همدان بربیاید حمایت می‌کنیم.
وی با اشاره به افتتاح پیست اسکیت رنگین کمان افزود: به مناسبت افتتاح این پیست علاقمندان به اسکیت تا مرداد ماه می توانند به صورت رایگان از این پیست استفاده کنند و به دنبال آن هستیم تا پیست اسکیت عباس آباد را مجددا راه اندازی کنیم و با راه اندازی پیست رنگین کمان و عباس آباد تعداد پیست های اسکیت همدان به سه پیست می رسد.
مجیدی ادامه داد: هیات اسکیت استان‌ به مقوله پرورش استعداد از طریق آموزش و پرورش توجه خاصی دارد و در 2 سال اخیر به تربیت مربیان ماهر در این رشته پرداخته است.
رئیس هیأت اسکیت استان همدان با اشاره به فعالیت مدارس تابستانی تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری مدارس تابستانی اسکیت کشف استعدادها در سنین پایه است. امسال با تبلیغات گسترده‌ای که صورت گرفت 300 دختر و پسر علاقه‌مند در مدرسه تابستانی اسکیت ثبت نام و فعالیت کردند و استعدادهای خوبی در رده‌های سنی مختلف شناسایی شدند.

مجیدی با بیان اینکه جوانان همدانی نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح بین‌الملل نیز می‌توانند نقش‌آفرین باشند می‌گوید: برای نخستین بار در تاریخ کیت همدان امسال سجاد محمدی ساسان در مسابقات جهانی در جایگاه چهارم قرار گرفت ضمن آنکه در حال حاضر در رشته هاکی اسکیت سه نفر از ورزشکاران همدانی در تیم ملی حضور دارند.
دفعات مشاهده : 78
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد