شرح
تاريخ خبر :  شنبه 16 تير 1397 - 10:34

همایش تجلیل از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشهای زورخانه ای غرب کشور در شهرستان ملایر

به مناسبت گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزشهای زورخانه ای همایش تجلیل از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشهای زورخانه ای غرب کشور در سالن زورخانه پوریایا ولی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان همدان به نقل از شهرستان ملایر
همایش تجلیل از پیشکسوتان و قهرمانان ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای غرب کشور به همت هیئت باستانی و همکاری اداره ورزش وجوانان شهرستان ملایر به مناسبت گرامیداشت روز جهانی فرهنگ پهلوانی و ورزشهای زورخانه ای در سالن زورخانه پوریای ولی این شهرستان برگزار شد.
پهلوانان و قهرمانان این رشته ورزشی از اکثر شهرستانهای استان همدان و غرب کشور در این همایش حضور داشتند و با حضور خود در کنار هم منش پهلوانی و جوانمردی را زنده کرده و در گود زورخانه پوریای ولی با انجام حرکات ورزشی و نمایشی باستانی به همراه رئیس هیئت استان همدان این روز بزرگ را گرامی داشتند.
منعم مدیر کل اداره ورزش وجوانان استان همدان,کتابی معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر , اکبری رئیس اداره ورزش وجوانان , حمزه لویی و باقری مسئولین دفاتر نمایندگان مردمی و ورزش دوست مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی حاج آقا آزادیخواه و آقای کاظمی , رضایی ریاست دانشکده علمی کاربردی واحد تربیت بدنی استان همدان , خاکساری رئیس هیئت استان و اعضاء آن هیئت ,معاونت و کارکنان اداره ورزش وجوانان شهرستان ملایر , پیشکسوتان و قهرمانان رشته ورزشی باستانی و ... در این همایش سراسر معنوی و ارزشی حضور داشتند و با حضور سبز خود موجبات دلگرمی و شادی دل کسانی که برای برگزاری این همایش زحمت کشیده بودن را فراهم کردند.
منعم مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان همدان ضمن تشکر و قدردانی و خیر مقدم به پهلوانان و قهرمانان و پیشکسوتان ورزشهای باستانی با اشاره به روز نبرد تاریخی امام علی (ع) و عمرابن عبد وعد , جوانمردی و منش پهلوانی آن امام همام را الگوی ورزشکاران دانست .
وی در ادامه صحبتهای خود با اشاره به سخنان گهر بار مقام معظم رهبری که ورزش باستانی از تریبونی برخوردار است که صدای انقلاب را به گوش جهانیان میرساند و یا ورزش پهلوانی تنها یک ورزش نیست بلکه یک فرهنگ است گفت : ورزش باستانی و زورخانه ای ارزش بسیار بالایی را در بین مردم و جامعه دارد و قهرمانان و پهلوانان عزیزی از گودهای این زورخانه برای این مرزو بوم و کشور عزیزمان ایران افتخارات قابل ملاحظه ای را خلق کرده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
در ادامه این همایش با اهداء لوح تقدیر و کارت هدیه از مرشدان , پیشکسوتان و قهرمانان فرا ملی این رشته ورزشی که از سوی اداره کل ورزش وجوانان و هیئت باستانی استان همدان و اداره ورزش و جوانان و هیئت باستانی شهرستان ملایر تدارک دیده شده بود تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
در پایان مهمانان حاضر در همایش با حضور در حینیه سیدالشهداء (ع) نماز جماعت ظهر و عصر را برپا داشته و بعد از آن با صرف ناهار پذیرایی شدند.
دفعات مشاهده : 75
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد