شرح
تاريخ خبر :  دوشنبه 04 تير 1397 - 09:22

برگزاری دومین جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان فامنين

دومین جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان فامنين باموضوع غنی سازی اوقات فراغت برگزار شد..

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان همدان به نقل از فامنین، دومین جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان فامنين باموضوع غنی سازی اوقات فراغت به ریاست احمد حیدری معاون فرماندار درمحل سالن جلسات فرمانداری با حضور اعضای ستاد برگزار شد
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فامنین درابتدای جلسه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت جوانان گفت: اوقات فراغت زمانهایی است که افراد آن را طبق تمایل شخصی خود برای خود تنظیم می کند و برنامه آن در مورد هر کس متفاوت است و به سلیقه ، نیازهای روحی ، سن و توان مالی فرد بستگی دارد و گذراندن اوقات فراغت یکی از نیازهای اساسی و پایه های انسانها و مخصوصاً جوانان است
حسین قراگوزلو ادامه داد:اوقات فراغت یکی از موضوعات مهم ستاد ساماندهی امور جوانان است که باید در تمام ایام سال مورد توجه باشد اما به لحاظ اینکه در فصل تابستان بیشتر جوانان بیکار هستند این موضوع باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه باشد بنابراین از تمامی دستگاه‌ها تقاضا می‌شود برنامه‌های پیشنهادی خود برای اوقات فراغت تابستان را ارائه کنند.
درادامه احمد حيدري معاون فرماندار شهرستان فامنين در اين جلسه ضمن تبريک هفته قوه قضائيه با اشاره به اهميت جوانان در توسعه و ترقي جامعه گفت : آينده ي اجتماعي ، اقتصادي ، فرهنگي و سياسي يک جامعه بستگي به ظرفيت سازي جهت پيشرفت و آباداني جامعه است که بايد توجه ويژه اي به اين امر صورت پذيرد .
معاون فرماندار فامنين اوقات فراغت را به عنوان يکي از شاخص هاي مهم در سطح شهرستان مطرح و از دستگاهها خواست با برنامه ريزي مطلوب و خلاقيت به استقبال اوقات فراغت بروند و افزود اجراي برنامه هاي اوقات فراغت در روستاها در اولويت باشد و برنامه ريزي جهت پربار کردن برنامه هاي اوقات فراغت در مناطق محروم را لازم و ضروري دانست .
حيدري افزود : تابستان فصلي است که بسياري از جوانان و نوجوانان کلاسهاي درسي و امتحانات را پشت سر گذاشته و بايد مسئولان اجرائي برنامه ريزي مناسبي جهت اوقات فراغت ، استراحت و نشاط اين جوانان داشته باشند .
حيدري در بخش ديگري از سخنان خود گفت بايد طوري برنامه ريزي شود تا از موازي کاري پرهيز شود و اين يکي از وظايف ستاد ساماندهي است تا با سياستگذاري اصولي و درست به اين هدف نائل آيد .
وي افزود اگر به طور جدي و کارشناسانه درباره اوقات فراغت جوانان تصميم گيري نشود ، اين فرصت مهم براي پرورش استعدادها به تهديدي جدي تبديل و خانواده ها را چالشي اساسي روبرو مي کند . معاون فرماندار فامنين همچنين خواستار تشکيل کميته ارزيابي طرح اوقات فراغت شهرستان شد و افزود اين دورها بايد توسط اعضاي اين کميته مورد ارزيابي قرار گيرد تا بتوانيم هرچه بهتر و با نشاط تر شاهد برگزاري طرح هاي اوقات فراغت جوانان در سال جاري باشيم .
در ادامه جلسه اعضای ستاد به ارائه گزارش عملکرد در تابستان سال گذشته پرداختنه و برنامه هاي خود در فصل تابستان را ارائه نمودند .
دفعات مشاهده : 90
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد