شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 03 تير 1397 - 08:41

همایش بزرگ یوگا بانوان در همدان برگزار شد


همایش گرامیداشت روز جهانی یوگا بانوان در پارک اختصاصی بانوان همدان برگزار شد.
به گزار ش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ،نائب رئیس کمیته یوگا همدان در این همایش گفت: در این همایش بزرگ 300 مربی و ورزشکار همدانی به انجام حرکات ورزش یوگا پرداختند.
فاطمه مسچی اظهار داشت: یوگا یکی از بهترین ورزش ها برای جلوگیری از پوکی اسخوان، اصلاح ستون مهره ها، درمان و پیشگیری از آرتروز، زانو درد و کمردرد، درمان افسردگی ودرمان بیماریها روحی و روانی است.
وی اضافه کرد: همچنین این ورزش در پیشگیری و کمک به درمان بیماری های گوارشی، تعادل هورمون های درون ریز و بیمارهای خاص، ایجاد روحیه شاد و سرزنده، تمرکز بالا بردن حافظه و یادگیری و نیز بالا بردن انعطاف و مقاومت بدنی نقش بسزایی دارد.
مسچی، هدف از برگزاری همایش یوگا را آشنایی آحاد مردم جامعه با این ورزش شادی بخش و مفید عنوان کرد و گفت: از 2 سال قبل روز جهانی یوگا از سوی سازمان ملل متحد تعیین شد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون هزار و 500 ورزشکار در سطح استان همدان در ورزش یوگا فعالیت دارند ضمن اینکه در حال حاضر 32 مربی کار آموزش و تمرین ها را برعهده دارند.
مسچی افزود: در حال حاضر سه باشگاه اختصاصی در همدان و یک باشگاه اختصاصی در ملایر در رشته یوگا فعال است ضمن اینکه در تمامی شهرستان ها ورزش یوگا در سطح باشگاه های بدنسازی به خصوص بانوان در حال آموزش است.
دفعات مشاهده : 91
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد