شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 03 تير 1397 - 08:39

رئیس هیات سوارکاری استان همدان
۸۰ راس اسب در جشنواره اسب اصیل عرب شرکت می‌کنند

رئیس هیات سوارکاری استان همدان گفت: در جشنواره اسب اصیل عرب که ششم، هفتم و هشتم تیرماه در جزیره شادی برگزار خواهد شد، 80 رأس اسب حضور خواهد داشت.


به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، نشست خبری جشنواره اسب اصیل عرب با حضور سید وحید برقعی رئیس هیات سوارکاری استان، رمضانی شهردار بهار و اسدی مدیرعامل جزیره تفریحی شادی برگزار شد.
سیدوحید برقعی در این نشست اظهار کرد: این جشنواره در جزیره شادی شهرستان بهار برگزار خواهد شد و دلیل اینکه ما این رویداد را خارج از شهر همدان برگزار می‌کنیم، معرفی ظرفیت‌های گردشگری خارج از شهر است.
برقعی با بیان این که این جشنواره از ساعت 17 ششم تیرماه آغاز می‌شود گفت: این جشنواره در گروه‌های یک تا شش ساله‌ها برگزار می‌شود.
رئیس هیئت سوارکاری استان همدان با بیان این که ورزش سوارکاری ریشه در تاریخ همدان دارد اظهار داشت: سوارکاری در همدان مانند کشتی در مازندران است.
وی با بیان اینکه ورزش سوارکاری و صنعت اسب ظرفیت خاصی دارد، عنوان کرد: باشگاه‌های سوارکاری همدان در امر آموزش دو رشته پرش و استقامت فعالیت دارند و موضوع جشنواره و زیبایی اسب یک اتفاق جدید برای این رشته ورزشی استان است.
وی با بیان اینکه سابقه پرورش اسب اصیل عرب به بیش از 50 سال بازمی‌گردد، اضافه کرد: علاوه‌ بر مری‌لیلی قراگوزلو که سوارکاری همدان مرهون زحمات اوست، مهدی مکارچیان نیز نقش مهمی برای این ورزش ایفا کرده و سوارکاری مردان را با تاسیس اولین باشگاه شکل داد.
برقعی با بیان اینکه تردد اسب‌ها در کشور به دلیل قرنطینه با مشکلاتی روبروست، تصریح کرد: 80 رأس اسب در این جشنواره از شهرهای البرز، تهران، خوزستان، تبریز، ارومیه، کرمانشاه، زنجان، قزوین، فارس و کرمان حضور خواهند داشت.
وی با بیان اینکه سه هندر برتر در این جشنواره معرفی خواهند شد، تاکید کرد: بازدید میهمانان حاضر در جشنواره از اماکن تاریخی و فرهنگی همدان و حضور آنها در روستای ورکانه به منظور بازدید از اصطبل زیبای این روستا از جمله برنامه‌های جانبی برای مدعوین این جشنواره است.
رئیس هیات سوارکاری استان همدان با بیان اینکه ورودی هر اسب 600 هزار تومان است، گفت: سه داور از بلژیک، هلند و آلمان و یک داور از کشورمان کار قضاوت این دوره از جشنواره را بر عهده خواهند داشت.
برقعی خاطرنشان کرد: متاسفانه اسپانسر این جشنواره از حمایت ما انصراف داد و هزینه‌های این جشنواره را هیئت متقبل شده. ضمن آن که مسئولان رویداد همدان2018 نیز قول‌هایی برای کمک در این زمینه به ما داده‌اند.
3
دفعات مشاهده : 124
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد