شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 20 خرداد 1397 - 14:08

هیات اسکواش همدان باید بر احداث کورت و سالن استاندارد متمرکز شود

مسعود سلیمانی گفت: تمرکز هیات اسکواش همدان باید بر روی ساخت و احداث یک سالن و کورت استاندارد اسکواش در همدان باشد تا بتواند میزبان مسابقات ملی و بین المللی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، رئیس فدراسیون اسکواش در مجمع انتخاباتی هیأت اسکواش استان همدان گفت: همدان در منطقه ای رشد خوبی در اسکواش داشت و حتی رتبه این هیات در کشور تا رتبه نهم نیز صعود داشت اما به دلیل عدم تعمال در هیات این هیات در مسیر تنزل قرار گرفت.
وی، برنامه ها و فعالیت های هیات اسکواش همدان را مناسب خواند و اظهارکرد: دست اندرکارهای اسکواش که از آن جمله اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرداری همدان کمک های فراوانی در جهت رشد و ایجاد زیر ساخت های اسکواش در استان داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
رئیس فدراسیون اسکواش با اشاره به رویداد همدان 2018 گفت: با برگزاری مسابقات در همدان با استفاده از پتانسیل بالای این شهر اسکواش استان و مربیان و داوران استان در کشور و جهان دیده می شوند .
در سال گذشته شاهد موفقیت های بی نظیر در رده های سنی مختلف در سطح آسیا و جهان بودیم و با چشم انداز و خط مشی های تعیین شده اسکواش ایران برای اولین بار رنکینگ ششم جوانان جهان و اول جوانان آسیا را از آن خود کرد و این خود عاملی برای دیده شدن و جذب مخاطب به ورزش پرتحرک و یونیک اسکواش است.
وی به رتبه ایران در آسیا در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت‌: ما همیشه جزو هشت تیم برتر آسیا بودیم و در آخرین دوره تا رده پنجم آسیا صعود کردیم. چهار تیم بالاتر از ما قهرمانان سنتی جهان هستند. هند، پاکستان، هنگ کنگ و مالزی قهرمانان قدیمی در این رشته هستند که ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم آن‌ها را پشت سر بگذاریم که مطمئنا در سال‌های آینده این موضوع محقق خواهد شد.
رئیس فدراسیون اسکواش با بیان اینکه سند راهبردی فدراسیون مشخص شده است، افزود: برنامه های راهبردی فدراسییون تزئینی و سوری نیست و هرچه اهداف روشن و شفاف بیان شود، اعضا در اجرا دچار چالش نخواهند شد.
سلیمانی با بیان اینکه همه کارها در فدارسیون به یک نفر ختم نمی‌شود، ادامه داد: با مشخص شدن سند راهبردی فدراسیون، هر فرد دیگری که مسئولیت اسکواش را بر عهده گیرد، هدف‌ مشخصی را دنبال خواهد کرد و کمیته‌های فدراسیون نیز با اختیار عمل و به صورت مستقل در حال فعالیت هستند.
رئیس فدراسیون اسکواش فرهنگ‌سازی اسکواش در نقاط مختلف کشور را هدف مهم فدراسیون عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اسکواش ایران پیشرفت های زیادی در سالهای اخیر داشته و توانسته کشورهای کویت و هند و پاکستان را که مهد این رشته هستند از پیش رو بردارد.
وی با اشاره به استعداد و پتانسیل اسکواش استان همدان اظهار داشت: انتظارات از اسکواش این استان بالاست و باید مسئولان هیئت با همکاری اداره کل و با حمایت فدراسیون، استان همدان را به جایگاه واقعی خود در رشته اسکواش برسانند.
رئیس فدراسیون اسکواش با بیان اینکه اسکواش باید در تمام شهرهای استان همدان فعال شود، افزود: علاوه بر فعال کردن هیات های شهرستانی، تمرکز هیات جدید باید بر روی ساخت و احداث یک سالن و کورت استاندارد اسکواش در همدان باشد تا بتواند میزبان مسابقات ملی و بین المللی باشد.
گفتنی است در این مجمع خانم رضوان سلماسی با 8 رای به عنوان رئیس جدید این هیات انخاب شد.3
دفعات مشاهده : 81
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد