شرح
تاريخ خبر :  شنبه 19 آذر 1401 - 09:53

استاندار همدان: ملاک اصلی انتصابات در استان نخبه گرایی و تخصص است

استاندار همدان با اشاره به اینکه ملاک انتصابات در استان نخبه گرایی، انقلابی بودن و تخصص است، گفت: از ظرفیت دانشجویان و نخبگان در راستای حل مسائل استان استفاده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان و به نقل از ایرنا، علیرضا قاسمی فرزاد در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی همدان، به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: نخبگان باید مطالب و ابهامات را به صورت دقیق و علمی بررسی کنند و نباید تحت تأثیر پروپاگاندای رسانه‌ای معاندین قرار گیرند.

وی تصریح کرد: به تاسی از سیاست‌های دولت سیزدهم، مدیران استان را مکلف کردیم تا همواره در بین آحاد مردم حاضر شوند تا مسایل و مشکلات را از نزدیک بررسی کنند و ما به این حضور در بین مردم افتخار می‌کنیم.

استاندار همدان پاسخگویی به مردم و دانشجویان را وظیفه‌ مسوولان دانست و افزود: با توجه به اهمیت تولید در دولت سیزدهم، شخصا در تمام جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان حضور داشته‌ام.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: از نخستین روزهای آغاز به کار دولت سیزدهم، ۱۱5 واحد تولیدی راکد در استان به چرخه تولید بازگردانده شده است.

به گفته وی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین" پارک علم و فناوری و دانشگاه‌های استان را پای کار آوردیم.

استاندار همدان تاکید کرد: پیگیر ایجاد رشته‌های دانشگاهی با موضوع بازیافت هواپیما در استان هستیم.

قاسمی فرزاد گفت: یکی از موضوعاتی که مورد توافق مجموعه مدیریتی استان و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفته، ساخت و راه‌اندازی کارخانه بازیافت هواپیما و اسقاط آن است که نهایی شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سومین سال پی در پی خشکسالی و کاهش بارندگی هستیم، منابع آبی استان به حداقل رسیده است.

استاندار همدان افزود: از نظر کارشناسان حوزه آب، برای کنترل بحران کم‌آبی، باید آب شرب شهروندان حدود هشت ساعت در روز قطع شود، اما با تلاش مجموعه مدیریت استان، سعی شد تا این اتفاق رخ ندهد.

قاسمی فرزاد گفت: در شرایط عادی، میزان مصرف آب از هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۶۰۰ لیتر بر ثانیه بود که این میزان در تابستان برخلاف کم‌آبی موجود تا ۲ هزار و ۱۰۰ لیتر بر ثانیه نیز افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته از شخص رئیس جمهور، اعتبارات قابل توجهی برای پروژه آبرسانی به شهر همدان، به صورت ویژه تامین و صادر شد.

استاندار همدان گفت: یکی از مسائل و موانع انتقال آب از سد تالوار به همدان خاتمه یافتن قرارداد پیمانکار مربوطه بود.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه تجهیزات انتقال آب به همدان، توسط مهندسان و نخبگان کشورمان طراحی و اجرا شد، افزود: در راستای تسریع در پروژه آبرسانی به شهر همدان، در حوزه برق‌رسانی با نصب روزانه بیش از ۱۵ دکل رکورد زده شد.

وی اظهار داشت: اکنون، از طریق خط جدید انتقال آب به همدان، حدود ۶۰۰ لیتر بر ثانیه در حال انتقال به شهر همدان است.

استاندار همدان تصریح کرد: سلامت آب شُرب همدان، مطابق استانداردهای جهانی است و همواره در حال پایش و بررسی است.

قاسمی فرزاد ادامه داد: در شرایطی هستیم که دشمنان مردم و انقلاب به دنبال نا امید کردن مردم هستند، و باید در مقابل این اقدامات امیدآفرینی کنیم.

به گفته وی حضور بسیجیان در ایجاد امنیت و دفاع از ارزش‌ها در جریان اغتشاشات اخیر قابل تقدیر و تشکر است.

استاندار همدان تصریح کرد: در جریان اغتشاشات اخیر، بیشترین تلاش ما این بوده که به دانشجویان آسیبی نرسد.

قاسمی فرزاد گفت: در فتنه اخیر، دشمن به دنبال ۲ قطبی‌سازی و ایجاد تفرقه در بین مردم بوده است اما مردم با بصیرت کشور نقشه‌های دشمن را با شکست رو به رو کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بحث زمین ۶۸۰ هکتاری که برای نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شد، با اینکه زمین مورد نظر، دارای سند مالکیت دولتی بود، معارضینی داشت که در ادامه برای جلوگیری از اتلاف وقت و برخی گرفتاری‌های اداری و قضایی، زمین دیگری جانمایی شد.

استاندار همدان یادآور شد: در راستای برقراری توازن تراکم جمعیت در شهر همدان، شهر جدید حورا، در دست انجام و اجرا است.

وی افزود: از سیاست‌های دولت سیزدهم در زمینه طرح نهضت ملی مسکن، تامین و واگذاری آن در قالب قطعات ۲۰۰ متری به متقاضیان برای ساخت و ساز است و در این راستا تسهیلاتی نیز در نظر گرفته شده است.

استاندار همدان با اشاره به برنامه های دولت در حوزه کشاورزی نیز گفت: هم اینک ۲۲۰ هکتار اراضی گلخانه‌ای داریم و ۱۱۰ هکتار دیگر نیز در دست اقدام و اجرا است.

وی ادامه داد: اصلاح الگوی کشت و افزایش کشت گلخانه‌ای در جهت کاهش مصرف آب و ارتقا میزان بهره وری خاک در دستور کار قرار گرفته است.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه استان همدان در بخش کشاورزی پتانسیل‌های بالقوه‌ای دارد گفت: دهکده فناوری کشاورزی این ظرفیت‌ها را به بهترین وجه ممکن به کار خواهد گرفت و تامین امنیت غذایی را با نگاهی نو میسر می‌سازد.

وی ادامه داد: در راستای کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری برخی محصولات مهم از جمله گندم ، دومین پردیس نوآوری و فناوری کشاورزی را افتتاح کردیم.

استاندار همدان با اشاره به تحولات رخ داده در حوزه گردشگری استان هم گفت: زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مهمی در حوزه صنعت گردشگری در همدان فراهم است که می‌توان از آن‌ها بهره‌برداری کرد.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه زیرساخت‌های گردشگری استان همدان در حال اصلاح، ترمیم و تقویت است ، اظهار داشت: در این بخش مهم توسعه ای استان ، آثاری وجود دارند که هرچقدر هم مشمول زمان شوند به ارزش و قیمت آن‌ها افزوده خواهد شد.

وی یادآور شد: در استان همدان، هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری وجود دارد که هرکدام از آنها غنای فرهنگی و تاریخی لازم خود را دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان، ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است، افزود: از هرگونه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان حمایت می‌کنیم.
دفعات مشاهده : 288
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد