شرح
تاريخ خبر :  شنبه 04 آذر 1396 - 11:04

رییس مجمع عمومی سمنهای جوانان استان همدان:
حمایت های مدیران استان باعث رشد و شکوفایی سازمان های مردم نهاد شده است

صالح جهانگرد گفت: سمن ها با جذب افراد جوان و توانمند توانسته اند تاثیرگذاری بسیار بالایی در جامعه داشته باشند و با حمایت مدیران امروزه در بسیاری از نهادهای دولتی، سازمان های مردم نهاد از اصلی ترین ارکان فعالیت ها و امور جامعه به حساب می آیند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، درسالهای اخیرسمن های جوانان اداره کل ورزش وجوانان استان تحرک وفعالیت چشمگیری داشته اند و حضوردرفعالیت های اجتماعی وتعامل با ادارات ودستگاههای دولتی وخصوصی وبرگزاری جشنواره ها، نمایشگاهها وبرنامه های متنوع باعث شده همدان به عنوان یکی ازاستانهای فعال کشوردرحوزه جوانان وسمن ها مطرح شود.
یکی ازاقدامات موثر حوزه جوانان وسمن ها درهمدان برگزاری انتخاب مجمع عمومی سمن های جوانان دوسال زودترازآیین نامه ابلاغی این مجمع در کشور بود که بعد ازابلاغ بخشنامه وزارت، استان همدان نیزهمزمان با سراسر کشورکار خود را به طور رسمی آغاز کرد .
صالح جهانگرد رییس مجمع عمومی سمنهای جوانان استان همدان در خصوص تشکیل این مجمع اظهار کرد: مجمع عمومی سمن های جوانان استان همدان در دی ماه ۱۳۹۵ با برگزاری انتخابات در بین تمامی سمن های جوانان تشکیل و از بهمن ماه همان سال فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
وی افزود: توانمندسازی سمن ها؛حمایت از طرح ها و برنامه های سمن ها،ایجاد تعامل سازنده بین سمن ها و نهادهای دولتی، فراهم سازی بستر مطالبه گری سمن ها، تشکیل جلسات مشورتی جهت آسیب شناسی و تقویت سمن ها از مهمترین وظایف این مجمع می باشد.
صالح جهانگرد در خصوص برنامه های صورت گرفته این مجمع در یک سال اخیر گفت: برگزاری جلسات منظم اعضای مجمع عمومی بصورت هفتگی سبب گردید تا فضای مناسبی جهت همکاری و تعامل بین اعضای مجمع و سمن ها بوجود آید.
وی تصریح کرد: همچنین تعامل سازنده مجمع با معاونت جوانان اداره کل ورزش وجوانان موجب همکاری های گسترده ای در زمینه های چون برگزاری کارگاه ها، دوره توانمند سازی، اردوهای فرهنگی هویتی، نشست های تخصصی، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی سمن ها، تشکیل جلسات تخصصی با سمن ها، شرکت در جلسات ستاد ساماندهی جوانان استان و شهرستان همدان، شرکت در جلسات و نشست های ملی، تشکیل جلسه با کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان شده است.
رییس مجمع عمومی سمنهای جوانان استان همدان در خصوص برنامه های آتی این مجمع گفت: برگزاری نشست های تخصصی بامحوریت اقتصاد، فرهنگ و جوانان استان همدان با حضور مدیران و نمایندگان مجلس و همچنین برقراری تعامل سازنده با رسانه ها جهت ایجاد بستر مناسب برای حضور جوانان استان در رسانه های اجتماعی از برنامه های اصلی مجمع در آینده نزدیک می باشد.
وی ادامه داد: برگزاری و میزبانی برنامه های ملی و تشکیل کارگروه های بهره وری از پتانسیل های جوانان با همکاری استانداری و شورای اسلامی شهر از دیگر افق های مجمع عمومی است. افزایش سطح کمی و کیفی سمن ها در شهرستان های استان و ایجاد فضای رقابتی مثبت نیز از اهم برنامه های آتی مجمع خواهد بود.
جهانگرد در خصوص تاثیرگذاری سازمان های مردم نهاد در همدان افزود: به لطف خدای متعال و همت مسولین به ویژه استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان استان و همچنین معاونت امور جوانان سازمان های مردم نهاد تاحد قابل قبولی موفق عمل کرده اند و توانسته اند با برگزاری برنامه های متنوع و تخصصی توانسته اند پتانسیل های خود را به معرض نمایش بگذارند و اعتماد آحاد جامعه را به سمن ها جلب کنند.
وی تصریح کرد: همچنین سمن ها با جذب افراد جوان و توانمند توانسته اند تاثیرگذاری بسیار بالایی در جامعه داشته باشند و امروزه در بسیاری از نهادهای دولتی سازمان های مردم نهاد از اصلی ترین ارکان فعالیت ها و امور به حساب می آیند.
رییس مجمع عمومی سمنهای جوانان استان همدان در خصوص انتظار خود از مسئولین گفت: باتوجه به سیاست های دولت تدبیر و امید در حمایت از سمن ها و تشکل های مردمی، این انتظار وجود دارد که مسولین نگاه ویژه ای به این حوزه داشته باشند و سمن ها را به عنوان یکی از ارکان اصلی برای پیشرفت جامعه بدانند چرا که یکی از پارامترهای تشخیص میزان پیشرفت در کشورهای توسعه یافته وجود سمن ها و کیفیت کارهای آن هاست.
وی ادامه داد: امید است مسولین استان همدان از ظرفیت های سمن ها به خوبی استفاده کنند و با تشکیل جلسات و کارگروه های ویژه بتوانند سیستم مدیریت مبتنی بر مشورت و بهره گیری از نیروهای جوان را پیاده سازی نمایند.
جهانگرد تصریح کرد: درحال حاضر بیشترین خواسته سمن ها حمایت های معنوی و بکارگیری آنان در جهت ایجاد توسعه و اشتغال پایدار است.
دفعات مشاهده : 429
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد